radio dj - Twoje radio internetowe

<< Słuchaj nas w sieci

radiodj.pl | Radio

:: Radio Według badań ARC Rynek i Opinia z lutego 2006 roku dotyczącego postrzegania stacji radiowych wynika, radia podobnie jak w poprzednich badaniach - najsilniej kojarzone są z programami muzycznymi/muzyką oraz blokami informacyjnymi. Te elementy programowe wskazywane były przez przynajmniej połowę słuchaczy. W porównaniu z poprzednią falą badania wzrósł odsetek badanych wskazujących na programy muzyczne/muzykę jako na typowe. Wymienione wyżej typy programów są również programami najczęściej wskazywanymi jako ulubione.
Koncepcja techniczno-organizacyjna


Działalność radia będzie oparta na rozpowszechnianiu programów radiofonicznych opartych na założeniach wnioskodawców. Głównym założeniem będzie stworzenie lokalnego radia, które stworzyli wnioskodawcy znający zagadniania i potrzeby rynku lokalnego. Działalność rozgłośni także będzie się przyczyniać do promocji miasta jak i również jego firm i instytucji co na pewno w pewnym stopniu ułatwi sprawność funkcjonowania jednostek społecznych i podmiotów prawnych. Rozgłośnia zajmie się sprawami dotąd nie poruszanych w tak małym mieście przy czym ludność będzie miała możliwość otrzymania niezbędnych informacji, których wykorzystanie będzie równoznaczne z uzyskaniem lepszej pozycji miasta gdyż nigdy nie było w mieście radia i nie ma do tej pory. Programy informacyjne tworzone będą w zależności od potrzeb miasta jak i słuchaczy. Słuchacze będą mieć możliwość proponowania zakresu prezentowanej muzyki oraz serwisów informacyjnych.

Największy nakład zostanie jednak nałożony na programy związane z prezentowaniem muzyki, która w zależności od pory dnia lub nocy będzie dedykowana do określonej grupy ludności naszego miasta i okolic.

Patrząc w przyszłość funkcjonowanie radia będzie oparte na urządzeniach używanych w profesjonalnych rozgłośniach radiowych. W naszym przypadku będzie to jeden nadajnik stereofoniczny firmy CTE internationel posiadający homologację Laboratorium CLBT UKE o mocy 25W z anteną dookólną usytuowaną w miejscowość Chorowice, nieopodal naszego miasta. Leży na dosyć dużym wzniesieniu co daje doskonałe warunki przesyłania nadawanego sygnału. W pożniejszym czasie planujemy także używać informacji przesyłanych w systemie RDS (Radio Data System).
 

UWAGA !!


Poszukujemy ludzi, firmy do współpracy.
Współpraca w zakresie reklamy oraz logistyki.

RAV & LOPEZ
Nasi partnerzy:

 
Copyright © 2007 RADIO DJ. Wszystkie prawa zastrzeżone